Mamy najsympatyczniejsze pierwszaki w powiecie i całym województwie!!!

Po raz kolejny pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 3 wzięły udział w akcji „Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” organizowanej przez Echo Dnia wspólnie z policją, strażą pożarną, Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. Wsparcia udzielają też marszałek województwa i wojewoda świętokrzyski.
„Pierwszaki - zdrowo i bezpiecznie do szkoły” to akcja edukacyjna skierowana do wszystkich uczniów klas pierwszych szkół podstawowych z terenu całego województwa świętokrzyskiego. Głównym celem całego przedsięwzięcia jest przekazanie dzieciom najważniejszych wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz propagowanie zdrowego i higienicznego stylu życia.

Zwieńczeniem akcji jest prezentacja wszystkich pierwszaków i plebiscyt na najsympatyczniejszą klasę pierwszą w województwie oraz każdym powiecie.
Z wielką dumą i zadowoleniem informujemy , ze klasa Ia z SP nr 3 zwyciężyła największą ilością głosów zarówno w powiecie jak i w województwie. W głosowanie zaangażowali się rodzice, dziadkowie , ciocie, wujkowie , dyrekcja, nauczyciele , pracownicy szkoły i inni sympatycy naszej klasy- za wszystkie te glosy serdecznie dziękujemy. Dzięki nim naszą klasę czekają dwie wspaniale wycieczki. Za zajecie pierwszego miejsca w powiecie czeka nas wycieczka do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie z mnóstwem atrakcji. Na dzieci czeka między innymi wyprawa do krainy baśni - „Bajkowy Świat”. Wezmą także udział w warsztatach „Wybuchowa Nauka”. Wykonają fascynujące doświadczenia z wykorzystaniem ciekłego azotu. Na dzieci czeka także Kraina Soria Moria, czyli poszukiwanie zamku szczęścia.

Za zajecie pierwszego miejsca w województwie otrzymamy wycieczkę do Zatorlandu w Zatorze. Podczas dnia pełnego wrażeń dzieci odwiedzą Park Ruchomych Dinozaurów – Dinozatorland, Park Owadów, Park Mitologii oraz Lunapark.

Już nie możemy się  doczekać tych atrakcji, jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim za oddane na nas głosy.

Uczniowie Ia wraz z wychowawczynią oraz rodzice