Pamiętamy o naszej nauczycielce Irenie Zielińskiej – trzeci konkurs literacki w SP3 Suchedniów

           Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3 w Suchedniowie już po raz trzeci spotkali się uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie literackim im. Ireny Zielińskiej, „Radość pisania. Możność utrwalania”.

        Irena Zielińska, jedna z pierwszych polonistek naszej szkoły jest patronką sali lekcyjnej, w której odbywają się zajęcia z języka polskiego i historii. Przypomnijmy, że całkowity koszt remontu pracowni oraz jej wyposażenia ufundował syn nauczycielki, Sławomir Zieliński, chcąc w ten sposób uhonorować swą matkę.

       Po otwarciu pracowni narodził się pomysł by w jej progach odbywał się konkurs literacki dla uczniów z naszej okolicy, którzy mogliby zaprezentować swoje talenty pisarskie.

       I tak już po raz trzeci uczniowie pobliskich szkół stanęli w szranki w szlachetnej rywalizacji na pióra.

       Na nasze zaproszenie odpowiedzieli:

Ø Szkoła Podstawowa nr 1 w Suchedniowie, którą reprezentowali: Natalia Kłys, Maria Knecht i Martyna Stando

Ø Szkoła Podstawowa w Ostojowie z uczniami: Marią Obarą, Natalią Leską i Nikolą Przeorską

Ø Ze Szkoły Podstawowej w Parszowie udział wzięli: Julia Jaźwiec i Liwia Bobkiewicz

Ø Ze Szkoły Podstawowej w Łącznej gościliśmy: Mariannę Piróg, Izabelę Kałuzińską i Oliwię Piwowarczyk

Ø Szkoła Podstawowa w Goździe z uczniami: Roksaną Borowiec, Jakubem Dolnym i Klaudią Skóra

Ø Gospodarzy, czyli Szkołę Podstawową nr 3 w Suchedniowie reprezentowali: Oliwia Brzezińska, Karolina Chłopek i Dawid Białek.

 

       Zadaniem uczniów biorących udział konkursie było napisanie pracy literackiej (lub popularnie – wypracowania) na jeden z tematów, który został wylosowany przez jury, spośród tematów przygotowanych przez nauczycieli polonistów ze wszystkich szkół, które uczestniczyły w konkursie. Na napisanie wypracowania uczniowie mieli 70 minut.

       Aby konkurs był jak najbardziej obiektywny powołano niezależne jury, którego zadaniem było wyłonienie laureatów i czuwanie nad sprawnym przebiegiem konkursu. A oto skład jury:

Ø Anna Zielińska-Brudek, z zawodu policjantka, na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego w Kielcach, z wykształcenia filolog,  z zamiłowania poetka. Dotychczas wydała 3 tomiki poezji: „Gorzkie owoce”, „Tymczasowi”, „W oknie zaufania”. Autorka słów do pierwszej w kraju „Kolędy policyjnej”, do której muzykę skomponował Romuald Lipko.

Ø Anna Salwa – nauczycielka języka polskiego z suchedniowskiego gimnazjum,

Ø Małgorzata Wiśniewska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Suchedniowie,

Ø Michał Redlica – nauczyciel języka polskiego z Zespołu Szkół w Suchedniowie.

      Z satysfakcją należy stwierdzić, że nasze jury było wyjątkowo profesjonalne, ale jak zwykle nie miało łatwego zadania, by wybrać najlepsze prace.

      W czasie, kiedy jury udało się na obrady (na pewno były burzliwe), uczniowie spotkali się w sali nr 37 i uczestniczyli w warsztatach plastycznych. Zadanie polegało na stworzeniu wizji artystycznej (obraz, plakat, rysunek, itp.) tematów konkursowych. Dzięki temu czas oczekiwania na werdykt jury na pewno nie był tak stresujący.

   

      I oto przyszła długo oczekiwana chwila. Jury ogłosiło wyniki:

1 miejsce – Maria Knecht – SP nr 1 Suchedniów

2 miejsce – Julia Jaźwiec – SP Parszów

3 miejsce – Oliwia Brzezińska – SP nr 3 Suchedniów

wyróżnienia: Martyna Stando (SP nr 1 Suchedniów), Izabela Kałuzińska (SP Łączna).

   

       Nagrody (najnowsze zdobycze elektroniki, m.in. czytnik elektroniczny, kamery sportowe) ufundowała rodzina pani Ireny Zielińskiej: mąż Ryszard, córka Małgorzata, syn Sławomir.

Uczestnicy dzisiejszego wydarzenia doświadczyli wielu pozytywnych emocji, gdyż honorowym gościem był pan Ryszard Zieliński – mąż patronki konkursu i pierwszy kierownik Szkoły Podstawowej nr 3. Panu Zielińskiemu składamy serdeczne podziękowanie, za to, że co roku zaszczyca nas swoją obecnością.

      Konkurs nie odbyłby się, gdyby nie zaangażowanie nauczycieli polonistów, którzy na co dzień pracują nad warsztatem literackim uczniów. Dyrekcja szkoły serdecznie dziękuje nauczycielom: Marioli Pasek, Beacie Osman, Patrycji Ledwójcik, Iwonie Domagale, Ewie Głogowskiej, Izabeli Kutyła-Paduch, Joannie Piaście-Siechowicz, Agnieszce Witczak, Marzenie Wojnarskiej, Izabeli Głowali-Działak za przygotowanie dzieci. Pani Renacie Wikło, Marzenie Wojnarskiej, Małgorzacie Rek, Aleksandrze Gołębiowskiej, Urszuli Piaście-Kuszewskiej, Monice Bator, za organizację konkursu.

Cala nasza szkoła serdecznie dziękuje Państwu Ryszardowi, Małgorzacie i Sławomirowi Zielińskim za przyjaźń i wsparcie duchowe.

Do zobaczenia za rok!